Met het WC-Doeboek wordt het weer gezellig op het toilet!
Bestel het WC-Doeboek
Tijdens het onderzoek

Tijdens de proctoscopie
Het onderzoek kan vervelend zijn. Probeert u zich goed te ontspannen, dan hoeft het geen pijn te doen.
Meestal wordt het onderzoek in geknielde houding uitgevoerd, maar kan ook liggend op de linkerzijde. Zit u geknield, dan wordt de bank iets voorover gekanteld.
De arts brengt eerst een verdovende zalf aan in uw anus. Vervolgens brengt hij de proctoscoop voorzichtig in uw endeldarm. De arts trekt het instrument langzaam terug en kan zo goed het slijmvlies bekijken. Soms neemt de arts wat hapjes weefsel (biopt). Dit weefsel wordt vervolgens onder de microscoop onderzocht. Het nemen van een biopt is pijnloos en u merkt er niets van.
Aambeien kunnen tijdens de proctoscopie worden behandeld. De arts brengt kleine elastiekjes om de bloedvaatjes (zwellichamen) aan. Hierdoor sterft de aambei af. Deze behandeling is niet pijnlijk, maar de stoelgang kan tot een aantal dagen hierna nog wel pijnlijk zijn.
Het onderzoek duurt vijf minuten. Worden er handelingen verricht dan duurt het onderzoek iets langer.
Vragen?










