Maag Lever Darm Stichting deelt zorg over dalende donorregistraties

De Stichting 2 Miljoen Handtekeningen heeft deze week uitdrukking gegeven aan haar zorg dat in 2009 het aantal nieuwe donorregistraties is gedaald ondanks de landelijke campagne ‘Nederland zegt Ja’. Een ontwikkeling die voor de stichting aanleiding is er bij minister Klink van Volksgezondheid op aan te dringen Actieve Donorregistratie (ADR) te verankeren in de wetgeving. De Maag Lever Darm Stichting deelt de overtuiging dat een systeemwijziging de belangrijkste oplossing is voor het tekort aan orgaandonoren.
Het aantal nieuwe donoren is in de afgelopen jaren nauwelijks gestegen. De Maag Lever Darm Stichting vindt nog steeds dat een actief donor registratiesysteem de beste voorwaarden schept voor een toename van het aantal potentiële orgaandonoren en blijft zich dan ook hard maken voor een systeemwijziging. Wel gelooft de Maag Lever Darm Stichting dat een goede campagne een waardevolle bijdrage kan leveren aan het vergroten van het aantal potentiële donoren. Voorlichting blijft daarbij onontbeerlijk. Vandaar dat de Maag Lever Darm Stichting de campagne ‘Nederland zegt Ja’ ondersteunt. Het hoge percentage Ja registraties sinds de start van de campagne in oktober 2009 geeft ondersteuning aan die gedachte. Maar de Maag Lever Darm Stichting realiseert zich terdege dat de campagne op korte termijn niet direct grote veranderingen bewerkstelligt in het vergroten van het aantal potentiële donoren.
De Maag Lever Darm Stichting blijft zich bewust van het belang van een toename van het aantal donorregistraties. In dit licht blijft zij samen met de collega-gezondheidsfondsen bij de politiek dan ook aandringen op de invoering van een actief donor registratiesysteem.
Bron: Maag Lever Darm Stichting











