Goed nieuws! Extra onderzoek krijgt subsidie
De Maag Lever Darm Stichting financiert wetenschappelijk onderzoek op het gebied van maag-, lever- en darmziekten. Onderzoekers kunnen elk jaar subsidie aanvragen voor hun onderzoek. Een uitgebreide beoordelingprocedure bepaalt welke onderzoeken subsidie zullen krijgen.
Enige tijd geleden hebben we u laten weten dat de jaarlijkse subsidieronde 2009 van de MLDS was afgerond. Er was toen aan 10 wetenschappelijke onderzoeken subsidie toegekend.
Onlangs is besloten dat er genoeg geld is om nóg een onderzoek te financieren. Daarmee is dit jaar in totaal aan 11 projecten subsidie verleend. Dat is voor ruim 1,37 miljoen euro.
De projecten staan hier allemaal op een rijtje. Wilt u meer lezen over een onderzoek? Klikt u dan op de titel.
- Verbeteren vroege opsporing darmkanker bij patiënten met colitis ulcerosa
- Zoektocht naar aanknopingspunten voor de behandeling van leverfibrose
- De rol van het afweersysteem bij leververvetting
- Leidt een verstoorde maagontlediging tot leververvetting?
- Genetische ontrafeling van de ziekte van Hirschsprung
- De rol van het zenuwstelsel bij postoperatieve ileus
- Mogelijk doelwit voor de behandeling van enteropathie geassocieerde T-cel lymfoom
- Het gebruik van statines bij dikkedarmkanker
- Factoren die invloed hebben op kankerontwikkeling bij Lynch syndroom
- Vergelijking van 2 operatietechnieken bij alvleesklierontsteking
- Invloed van vlees en vleeswaren op risico slokdarm- en maagkanker en Barrett slokdarm
Bron: Maag Lever Darm Stichting













